Міжнародний форум Центральної та Східної Європи “VIA CARPATIA 2019”

14 червня 2019 року завідувач кафедри Оксана Джус спільно з викладачами університету взяла участь у панельних дискусіях Міжнародного форуму Центральної та Східної Європи “VIA CARPATIA 2019” у Верховині, зокрема у Міжнародній конференції “Коло Вінценза”.

До участі у форумі були залучені суспільно-політичні діячі та лідери громадської думки з України, Польщі та інших країн Центральної та Східної Європі.  Чи не всі доповідачі говорили про освіту.
Навіть обговорюючи найактуальніші суспільно-політичні теми (виборчий процес в Україні та Європі; протидія збройній агресії; підтримка місцевого розвитку в Карпатському регіоні та збереження Карпат; культурні обміни тощо):

“Україна втратила багато СВІТЛА, ДОБРА… Не маємо права на спокій. Треба жити вдівічі більше, і яскравіше: за себе, і за тих, хто не повернувся з бою…”, – стверджував о. Андрій Зелінський.

І далі: “Воїн гине не від кулі.
Воїн гине від зупинки на шляху до перемоги.
Нам треба сформувати покоління Воїнів”.
А це під силу, насамперед, українському національно свідомому вчительству, педагогам загалом.