Відкриття Ресурсного центру з інклюзивної освіти

29 жовтня 2020 року. Відлік часу розпочато. У найскладніші часи, коли так складно передбачити, як надалі розгортатимуться події, ми (команда кафедри професійної огсвіти та іноваційних технологій) розпочинаємо масштабний проект, що поєднає навколо себе науковців, практиків, педагогів, психологів, дефектологів, логопедів і всіх-всіх-всіх, кому небайдужі питання інклюзії.
Тож хай нам щастить. З Богом!
Ресурсний центр з інклюзивної освіти кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Прикарпатського націонльаного університету імені Василя Стефаника створений відповідно рішення Вченої ради університету (протокол № 7 від 31.08.2020 р.) та наказу ректора (№ 486 від 15 вересня 2020 р.).
Відкриття відбулася в он-лайн-форматі завдяки ліцензійному програмному забезпеченню Cisco Webex ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
Із вітальним словом до учасників заходу звернулася доктор філософських наук, проректор з науково-педагогічної роботи, професор Галина Михайлишин, завідувач кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Оксана Джус, доценти кафедри Зоряна Ленів і Володимир Мицько.
Спікерами заходу стали: доцент кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Ірина Кучерак (модератор заходу), доцент кафедри педагогіки початкової освіти Наталія Матвєєва, директор приватного ЗДО «Любисток», вихователь інклюзивної групи «Зернятко» Олена Червінська; директор ліцею № 2 м. Бурштин Наталія Бойчук; вчитель початкової школи ліцею № 20 м. Івано-Франківськ Надія Твердохліб.
Загалом подія об’єднала понад 70 учасників – науковців, студентів, учителів ЗЗСО, вихователів ЗДО, керівників закладів освіти, стейкхолдерів.
Завершилася зустріч створенням Ради стейкхолдерів, під час якої було обговорено важливі питання підготовки майбутніх фахівців у сфері інклюзії та спеціальної освіти. З пропозиціями стосовно шляхів і напрямів потенційної співпраці виступили, зокрема, директор Вигодської спеціалізованої школи Івано-Франківської обласної Оксана Якимів та директор Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Івано-Франківської міської ради» Зореслава Гретчук.
Також учасники заходу зосередили увагу на обговоренні стандарту вищої освіти за спеціальністю 016 «Спеціальна освіта» галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Нагадуємо, що підготовку за фахом 016 «Спеціальна освіта» (логопедія) на Івано-Франківщині вперше розпочали на кафедрі професійної освіти та інноваційних технологій Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в 2019 році.
Сьогодні навчанням охоплено майже 100 студентів денної та заочної форм навчання, з них 8 – за кошти державного бюджету