Міжнародний інформаційний тиждень Програми ЄС Еразмус+ в Україні 2018

7-8 листопада 2018 року завідувач кафедри Оксана Джус і професор кафедри Олена Будник у складі академічної групи міжнародного проекту ERASMUS+ «MoPED – Модернізація вищої педагогічної освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (№ 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP) Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника взяли участь у міжнародному інформаційному тижні Програми ЄС Еразмус+ в Україні 2018.

В рамках заходу Світлана Шитікова, Жанна Таланова (Національний Еразмус+ офіс в Україні, НЕО) закцентували на актуальності співпраці з ЄС у сфері вищої освіти в рамках програми Еразмус+ задля сприяння в реалізації освітніх реформ в Україні, що було корисним для виконавців проектів, потенційних учасників і зацікавлених осіб.

Під час кластерного семінару «Забезпечення якості освітніх програм у відповідності до Болонського процесу, Європейського простору вищої освіти та законів України «Про освіту», «Про вищу освіту» заступник міністра МОН України Юрій Рашкевич детально інформував про вимоги до розробки освітніх програм щодо підготовки фахівців у закладах вищої освіти відповідно сучасного нормативно-правового забезпечення (трициклова структура вищої освіти, ЄКТС, НРК, компетентності та результати навчання).

Як член Національної команди експертів із реформування вищої освіти України Ю.Рашкевич наголосив на потребі врахування у практичній діяльності прогресивного міжнародного досвіду та документів Європейського простору вищої освіти. Змістовними й інформаційно насиченими були виступи першого віце-президента НАПН України Володимира Лугового, проректора Національного університету «Одеська міська академія» Вадима Захарченка, доцента Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрія Ставицького та ін., які представили різні аспекти національної стратегії впровадження Болонського процесу в Україні.

«День напряму Жан Моне» сприяв підвищенню поінформованості про основні вимоги та особливості проектної діяльності в руслі євроінтеграційних процесів.