Міжуніверситетсько-міжкафедральна співпраця й академічна мобільність викладачів: гостьова лекція Оксани ЯКИМІВ

4 травня 2023 року у рамках реалізації договору про співпрацю між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини та Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, в концепції реалізації міжуніверситецької академічної мобільності для здобувачів освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта відбулася гостьова лекція на тему: «Менеджмент спеціальної та інклюзивної освіти» в рамках викладання навчальної дисципліни «Менеджмент спеціальної та інклюзивної освіти».

Спікер: Оксана ЯКИМІВ – викладач кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, директор Вигодської спеціальної школи Івано-Франківської обласної ради, заслужений працівник освіти України, керівник ГО «Крок до життя», голова регіонального осередку ВГО «Асоціація тифлопедагогів України», голова Ради стейкголдерів Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Метою лекції було ознайомити здобувачів вищої освіти із особливостями менеджменту у спеціальній та інклюзивній освіті, із системами спеціальної та інклюзивної освіти, їх цінностями у побудові процесів освітнього менеджменту.

Лекторка розкрила сутність поняття «менеджмент» у спеціальній та інклюзивній освіті, представила державний менеджмент управління освітою України, об’єкти менеджменту спеціальної та інклюзивної освіти.

Особливу увагу Оксана ЯКИМІВ акцентувала на порівняльній характеристиці менеджменту системи спеціальної та інклюзивної освіти в Україні і наголосила на важливості формування управлінської компетентності сучасного професіонала у сфері спеціальної освіти та інклюзії.

Під час обговорення спікеркою були високо оцінені освітньо-професійні програми «Спеціальна освіта» освітнього ступеня “бакалавр” і «магістр» обидвох університетів, закцентовано на ролі стейкголдерів-практиків  у розробці та перегляді ОП, наголошено на змістовому наповненні програм, які  розширюють додаткові компетентності та якісно впливать на професійну діяльність майбутніх фахівців у сфері спеціальної освіти та інклюзії.

Щиро дякуємо Оксані Романівні за змістовну, цікаву та корисну лекцію!

З нетерпінням чекаємо нових зустрічей!