Участь завідувачки кафедри Оксани ДЖУС у заходах EdCamp Ukraine “Дошкільний заклад освіти – заклад рівних можливостей”

1 червня 2024 року, в рамках проведення Спеціального міні-EdCamp Varash 2024 Preschool “Дошкільний заклад освіти – заклад рівних можливостей”, на запрошення організаторів завідувач кафедри Оксана ДЖУС взяла участь у заходах спільноти відповідального вчительства.
Долучилася у ролі спікерки EdCamp-у до дискусійної експертної панелі “Для любові немає інвалідності”.
На локації “Сміливість” прочитала інтерактиіну лекцію “Ґендер та інклюзія: про жінок (і не тільки), в освіті (і не тільки)”.
У ній закцентувала та таких моментах:
🟢про стать, ґендер, рівність, гендерну рівність та комплексний ґендерний підхід в інклюзії: від 2 до 102;
🔴про заклик «Ми всі рівні!» та «нюанс»: «деякі більш рівні, ніж інші»;
🟡про український фемінізм та світові емансипаційні пошуки (в персоналіях та інституціях);
🟢про «Перешкоду порожнечі» Рене Магріта і свободу Сергія Жадана , яка «складається з меж…» і безбар’єрність у широкому та вузькому сенсах;
🔵про «Царівну» Ольги Кобилянської, яка й сьогодні закликає «мати таку свободу, щоби бути собi цiллю!… І не тільки…
На завершення дня – захоплення, вдячність Людям, які створюють можливості, підтримують одне одного, вірять у дива і перетворюють мрії на чин.
А найбільше – Воїнам, які дають можливість мріяти і діяти, бо як зауважував у присвятi до своєï казки “Маленький принц” Антуан де Сент-Екзюперi, – “Всi дорослi спочатку були дiтьми, тiльки мало хто з них про це пам’ятає”.
Згадали.
ВДЯЧНІСТЬ❤️