16 лютого у Молодіжному центрі «Рух» відбулась недільна зустріч студентів університету з дітьми ГО «Сонячні дітки Івано-Франківщини». Такі зустрічі вже стали доброю традицією і проводяться як частина неформальної освіти здобувачів освіти.
Цього разу це був майстер-клас від Марини Сльот – музикотерапевтки, психологині, Орф-педагога, членкині Орф Шульверк Асоцiацiï Украïни, Асоцiацiї музикотерапевтiв Украïни (АМУ). Захід відбувся завдяки участі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в проєкті Art Therapy Force.
Під керівництвом Марини Сльот і за активної участі студентів, за допомогою музично-ритмічних вправ діти вчилися розвивати комунікативні навички, моторику, артикуляційний апарат. Студенти мали можливість переконатися на практиці, що Орф-підхід може мати не лише педагогічний, а й терапевтичний ефект.
На думку керівниці цього факультативного курсу – кандидатки мистецтвознавства, доцентки кафедри методики музичного виховання та диригування Ірини Новосядлої, такі зустрічі дуже важливі для обох сторін учасників.
Для дітей з синдромом Дауна, музика є ефективним засобом розвитку їх мовних навичок, адже всі вправи, які використовуються на занятті, допомагають тренувати м’язи обличчя та язика, формувати звуковимову.
Також музика може бути корисною для покращення їх загальної моторики, вирівнювання постави. А найголовніше – це те, що беручи участь у таких музичних заняттях, ці діти відчувають себе більш продуктивними та залученими до соціуму, що формує у них позитивну самооцінку і відчуття впевненості. Тоді як для студентів – це надзвичайно потрібний практичний досвід, не лише з точки зору набуття професійних компетентностей, а й людських якостей.