Літературно-освітній воркшоп «Інноваційні підходи у філологічній освіті»

16 – 17 жовтня 2018 року з ініціативи професора кафедри Ольги Деркачової відбулися міжуніверситетський літературно-освітній воркшоп «Інноваційні підходи у філологічній освіті» та студентська наукова постер-сесія «Інклюзія у просторі літератури».

Співорагнізаторами заходів виступили кафедра української та зарубіжної літератури Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького та кафедра професійної освіти та інноваційних технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Літературно-освітньому воркшопу «Інноваційні підходи у філологічній освіті» передувала екскурсія-лекторій «Символічний простір Івано-Франківська: формування нового меморативного канону», яку 15 жовтня провів доктор політичних наук, професор Іван Монолатій.

Літературно-освітній воркшоп розпочався вітальною словом проректора з науки, професора Андрія Загороднюка та доповіддю кандидата філолологічних наук, доцента, завідувача кафедри української і зарубіжної літератури Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Тетяни Шарової «Використання електронних засобів навчального призначення з історії української та зарубіжної літератури для проведення інтермедіальних зв’язків при вивченні світового літературного процесу».

Кандидат філолологічних наук, доцент кафедри української і зарубіжної літератури Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Аліна Землянська продовжила захід виступом «Соціальна компетентність майбутніх вчителів як необхідна умова розвитку сучасного фахівця».

Професор кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Ольга Деркачова донесла до учасників інформацію про «(Не)присутність Іншого в художній літературі.

Завершив літературно-освітній воркшоп майстер-клас аспірантки Прикарпатського університету Олесі Дибовської «Інтерактивні методи роботи з текстом».

17 жовтня відбулася постер-сесія «Інклюзія в літературному просторі (контекст: «Про це говорять лише з кроликами» Анни Хьоґлунд, організована студентами університетів під керівництвом вище означених викладачів. Вона викликала жваву дискусію та обмін думками з приводу важливих питань інклюзії в сучасній школі і поза нею.

Завершився захід врученням відповідних сертифікатів та поетичною зустріччю з Богданом Томенчуком.