Участь викладачів кафедри в організації та проведені Прикарпатської мовної літньої школи

Упродовж 4 – 18 липня 2018 року на базі університету функціонувала  Прикарпатська мовна літня школа, до організації та навчально-методичного забезпечення якої долучилися (відповідно до наказу ректора № 395 від 4 липня 2018 року) професор кафедри Деркачова О.С., асистент кафедри Наталія Никорак та завідувач кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Оксана Джус.Відповідно до угоди Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з Університетом Карабюк (Республіка Туреччина) 11 студентів спеціальності «Міжнародні відносини» і «Туризм» освітнього закладу-партнера успішно завершили навчання.

Прикарпатська мовна літня школа нашого університету – це можливість вивчити українську мову, пізнати українську культуру чи поглибити знання про неї шляхом інтенсивного навчання курсу української мови, участі в культурно-мистецьких заходах, мандрівках визначними місцями Прикарпаття.
     Зауважимо, що вже другий рік поспіль університет реалізує схожий проект. Але якщо минулоріч – це були викладачі української суботньої школи м. Анкари, які володіли українською мовою й акцент був на методичному та організаційному аспекті організації українського шкільництва в Туреччині для дітей, здебільшого, зі змішаних родин, то цього року – це був власний свідомий вибір турецької молоді пізнати Україну.

Зміст навчання включав лекційні і практичні заняття з української мови («Основні формули етикету». «Кількісні числівники». «Узгодження прикметників і присвійних займенників з іменниками». «Дієвідмінювання дієслів у теперішньому часі». «Я студент». «У магазині». «В їдальні». «Погода». «Позначення часу: рік, тиждень, день». «Символи Українигерб, гімн, прапор»), інтерактивні лекції, практичні та екскурсії з курсу «Українознавство» («Народні дитячі ігри у навчанні історії», «Українські обереги, вірування та міфи», «Організація українознавчо  та краєзнавчо орієнтованої  позашкільної роботи» (СОК «Смерічка»), «Літературне краєзнавство» (Літературний  музей Прикарпаття): «Коло книжки»,  «Фортечна галерея «Бастіон»).

Яскравими були майстер-класи «Українська витинанка «Дерево життя», слов’янські лялька-оберіг «Сонячний кінь», еко-іграшка «Баранчик з сіна», «Карпатські смаколики», кахельки з солоного тіста у стилі косівської кераміки «Дивовижний птах»).

Навчання у Прикарпатській мовній літній школі завершилося іспитом, чи найяскравішими сторінками якого виявилися читання творів Тараса Шевченка, тексту Гімну України, уже традиційне привітання «Слава Україні!», та урочистим врученням відповідних сертифікатів ректором університету Цепендою І.Є.

Вважаємо, що популяризація національних освітніх надбань серед іноземців виступає вагомою складовою входження України у європейську та світову спільноту, покликана формувати соціальні та комунікативні компетентності у представників різних національностей, які прагнуть пізнати Україну і все українське, шляхом релевантного навчання через досвід. Переконані, що Прикарпатська мовна літня школа уже вдруге вповні реалізувала це завдання.